Konkoly Miklós, a Budapest Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója, a Budapest Bank Money+ privátbanki üzletágának vezetője a cége által 2013 és 2014 után harmadszor, az internetező lakosság körében végzett kutatást. Az elemzés célja, hogy felmérje a lakosság körében a megtakarítani tudók arányát, megtakarítások volumenét, különböző megtakarítási, befektetési eszközök megoszlását, valamint a megtakarítási és befektetési eszközökkel kapcsolatos pénzügyi ismereteket, egyes eszközökhöz - ezen belül kiemelten a befektetési alapokhoz - való viszonyulást.


A megtakarítani tudók aránya jelentősen nőtt 2013 óta, a megkérdezettek mindössze harmada tudott félretenni, mára ez elérte az 50 százalékot. A jelenlegi megtakarítások átlagos összege (1,7 millió forint), a félretenni tudók 70 százaléka kevesebb, mint 1 millió forintot gyűjtött össze, közülük 30 százaléknak pedig 100 ezer forintnál is kevesebb félretett pénze van.

Arra a kérdésre, hogy most hová fektetnének be 1 millió forintot, a legtöbben (idén 19 százalék, tavaly 23 százalék) állampapírt vásárolnának, ugyanennyien készpénzben tartanák ezt a pénzt, vagy ingatlanba fektetnének (18 százalék). Egyenlőre nem nevezhető megfelelő gondolkodásnak ezen a téren, hogy továbbra is többet nyom a latban a személyes ismertség, mint a szakértelem. Az eredmények alapján a legtöbben (28 százalék) családtag véleményét kérik ki a befektetésekkel, megtakarítással kapcsolatban, mintsem szakemberét.